shutterstock_220368433.jpg

HAKKIMIZDA

İstanbul Teknik Üniversitesi'nin Yetkili Tek Spor Kulübüdür.

“İstanbul Teknik Basket Spor Kulübü” 1953 yılında Ord. Prof. Dr. Emin Onat tarafından kurulan ve bir döneme damgasını vurmuş İTÜ Spor Kulübünü tekrar eski günlerine getirebilmek adına, İTÜ Rektörlüğü’nün onayı ile 2008’de tekrar kurulmuştur. Kulübümüz bünyesinde 200'den fazla eski İTÜ Spor Kulübü antrenörü ve oyuncu bulunmakta. İçinde eski İTÜ A Takım antrenörü Mehmet Aykaç, eski İTÜ altyapı sorumlusu Marcel Mori, eski İTÜ altyapı antrenörü, daha sonra süper ligde antrenörlük yapmış olan Okhan Çayıroğlu, Ali Rıza Mengüç ve Fahrettin Balkır, eski İTÜ altyapı oyuncuları ve şimdinin önemli iş insanları Murat Başkaya, Kutsal Çakır, Cumhur Doğan gibi isimlerin olduğu Kulübümüz, İTÜ camiasını tekrar özlediği yere, basketbolun merkezine getirmeyi amaçlamaktadır.

 

Kulübümüz önümüzdeki yıl, 2021-2022 sezonunda, TBL2'de mücadele etmek üzere altyapı çalışmalarına başlamıştır. Altyapı seviyesinde küçük ve yıldız takımlarımızın yanı sıra,  2022-2023 sezonuna  genç takım ve A takım eklemesi yaparak bütünsel bir yaklaşımla hem profesyonel hem de altyapı liglerinde oynamayı hedefliyoruz. İTÜ’lü eski sporcular ve antrenörlerden oluşan bu ekip, Türk basketboluna yeni yetenekler, milli oyuncular yetiştirmek için, İTÜ Gümüşsuyu Kampüsündeki salonu yenileyerek işe koyulmuştur ve geleceğin basketbol yıldızlarını yetiştirmek ve Türk basketbolunun kutup yıldızı olmak için kapsamlı çalışmalarını hızla sürdürmektedir. 

 

Pandemi sebebiyle basketbol okulu antrenmanlarına ara vermek zorunda kalsa da, online eğitim programlari oluşturarak, basketbol ile ilgili disiplinlerde, spor diyetisyeni, eğitim danışmanı, spor psikoloğu, spor hekimi konuklarımızı davet ederek sporcularımız ve velilerimize bilgilendirme toplantıları sunulmuştur . Önemli basketbol insanlarıyla yaptığımız webinarlar da bu eğitim programının başka bir ayağı olmuştur.

 

Sporcularımızın beceri, özgüven ve sosyal işbirliği gelişimlerini sağlayacak, basketbol sporuna katılımlarının ödüllerini alabilecekleri şekilde onları eğitmek, hayata hazırlamak

”İyi insan, doğru basketbol” felsefesini yerleştirmek en önemli hedefimizdir.

A.png
AAA.png
Screen Shot 2021-10-18 at 9.02.06 PM.png