HAKKIMIZDA

“İTÜ Basket Spor Kulübü” 1953 yılında Ord. Prof. Dr. Emin Onat tarafından kurulan ve bir döneme damgasını vurmuş İTÜ ekolünü tekrar eski günlerine getirebilmek adına, İTÜ Rektörlüğü’nün onayı ile tekrar kurulmuştur. Kulübümüz bünyesinde 200'den fazla eski İTÜ'lü antrenör ve oyuncu bulunmaktadır. İçinde eski İTÜ A Takım antrenörü Mehmet Aykaç, eski İTÜ altyapı sorumlusu Marcel Mori, eski İTÜ altyapı antrenörü, daha sonra süper ligde antrenörlük yapmış olan Okhan Çayıroğlu, Ali Rıza Mengüç ve Fahrettin Balkır, eski İTÜ altyapı oyuncuları ve şimdinin önemli iş insanları Murat Başkaya, Kutsal Çakır, Cumhur Doğan gibi isimlerin olduğu kulübümüz, İTÜ ekolünü tekrar özlediği yere, basketbolun merkezine getirmeyi amaçlamaktadır.

MİSYONUMUZ

Sporcularımızın beceri, özgüven ve sosyal işbirliği gelişimlerini sağlayacak, basketbol sporuna katılımlarının ödüllerini alabilecekleri şekilde onları eğitmek, hayata hazırlamak kulübümüzün misyonudur.

”İyi insan, doğru basketbol” felsefesini yerleştirmek en önemli hedefimizdir.

İTÜ’lü eski sporcular ve antrenörlerden oluşan ekibimiz, Türk basketboluna yeni yetenekler, milli oyuncular yetiştirmek için, İTÜ Gümüşsuyu Kampüsündeki salonu yenileyerek işe koyulmuştur ve geleceğin basketbol yıldızlarını yetiştirmek, Türk basketbolunun kutup yıldızı olmak için kapsamlı çalışmalarını hızla sürdürmektedir. 

VİZYONUMUZ

Kulübümüz gelecek yıl, 2022-2023 sezonunda, TB2L'de mücadele etmek üzere altyapı çalışmalarına başlamıştır. Altyapı seviyesinde yıldız takımımızın yanı sıra,  2021-2022 sezonunda ümit takım olarak mücadele eden, Türkiye'nin farklı illerinden gelip 'İTÜ BASKET' çatısı altında birleşerek takım oyununu ve İTÜ felsefesini sahaya yansıtan oyuncularımızla ve teknik kadromuzla her açıdan bütünsel bir yaklaşım benimseyerek hem TB2L' de hedeflerimize ulaşıp TBL gibi daha üst seviye bir ligde kalıcı olmayı hem de altyapı liglerinde oynamayı hedefliyoruz.

9a346daa-fcf7-431e-9c1b-338299dd9583.JPG